Kominki Zduńska Wola

Kominki narożne i proste w Zduńskiej Woli

Wykonujemy zabudowy również w mieście naszej siedziby, czyli w Zduńskiej Woli.

Kominki pod kątem zabudowania wkładu kominkowego możemy podzielić na ciepłe/akumulacyjne i zimne/izolacyjne. 

Kominki ciepłe akumulacyjne

Kominki budujemy z pasją… Pasją zakładu zduńskiego.  Dlatego jako pełnoprawni zdunowie proponujemy budowę pieco-kominków i kominków akumulacyjnych. Są to rozwiązania w pełni ekologiczne, nie marnotrawiące energii z drewna. Warto podkreślić, że sprawność tych urządzeń przekracza 95% (standardowy kominek to zaledwie 70-80%).
Powyższa tajemnica całego układu polega na wymienniku ceramicznym, inaczej zwanym kanałami dymowymi, które nagrzewają się podczas palenia. Zwróćmy uwagę, że w tym samym czasie nagrzana zostaje również zabudowa i dzięki wysokiej pojemności cieplnej materiałów, z których jest wykonany kominek akumulacyjny, ciepło utrzymywane jest nawet do 12 godzin po skończonym procesie palenia.

Istotnie, nad wszystkim o czym mowa powyżej czuwa sterownik automatyczny, który dobiera odpowiednią dawkę powietrza w sposób płynny. Dzięki temu oszczędzamy 30% drewna i nie musimy sterować doprowadzeniem powietrza do komory spalania. W przeciwnym wypadku musimy robić ten zabieg ręcznie w trakcie palenia, zamiast delektować się relaksem przy ogniu.
Ważnym aspektem jest to, iż nie występuje również efekt przypalenia kurzu wokół zabudowy.
Reasumując jest to fantastyczne źródło alternatywnego ogrzewania, dzięki czemu zyskujemy potężne oszczędności na podstawowym źródle ogrzewania w sezonie o nawet połowę!

Kominki zimne izolacyjne

Jako firma możemy wykonać również zwykłą zabudowę kominka z płyt krzemieniowo-wapiennych. Jest to tradycyjnie spotykana metoda, która zastąpiła płytę gips-karton izolowaną wełną mineralną. W kominku izolacyjnym efekt ogrzewania wynika z konwekcji powietrza przez zabudowę. Czyli chłodne powietrze ogrzewa się w komorze obudowy i wylatuje już jako ciepłe górnymi kratkami wylotowymi. Wówczas ciepło mamy jedynie podczas procesu spalania drewna. Po jego zakończeniu zaczyna być odczuwalny spadek temperatury. Natomiast jest to świetne rozwiązanie dla osób palących okazjonalnie i dla tzw. “klimatu”.

Choć nadmienić wypada, iż kominki ciepłe tworzą podobnie niezapomniany i nieporównywalny klimat z niczym. Nasi klienci ze Zduńskiej Woli często decydują się na kominki w obu wersjach zabudowy.

Galeria