Kominki Zduńska Wola

Kominki budujemy z pasją… Pasją zakładu zduńskiego. Jako pełnoprawni zdunowie proponujemy budowę pieco-kominków i kominków akumulacyjnych. Są to rozwiązania w pełni ekologiczne, nie marnotrawiące energii z drewna. Sprawność tych urządzeń przekracza 95% (standardowy kominek to zaledwie 70-80%).
Tajemnica całego układu polega na wymienniku ceramicznym, to jest kanałach dymowych, które nagrzewają się podczas palenia. W tym samym czasie nagrzana zostaje również zabudowa i dzięki wysokiej pojemności cieplnej materiałów, z których jest wykonany kominek akumulacyjny, ciepło utrzymywane jest nawet do 12 godzin po skończonym procesie palenia.
Nad wszystkim czuwa sterownik automatyczny, który dobiera odpowiednią dawkę powietrza w sposób płynny. Oszczędzamy 30% drewna i nie musimy sterować doprowadzeniem powietrza do komory spalania.
Nie występuje również efekt przypalenia kurzu wokół zabudowy.
Fantastyczne źródło alternatywnego ogrzewania, dzięki czemu zyskujemy potężne oszczędności na podstawowym źródle ogrzewania w sezonie o nawet połowę!
Jako firma możemy wykonać również zwykłą zabudowę kominka z płyt krzemieniowo-wapiennych. Wówczas ciepło mamy jedynie podczas procesu spalania drewna.

Galeria