Kominki Sieradz

Kominki i wkłady kominkowe

Kominki Sieradz. Jesteśmy firmą kominkową i zakładem zduńskim jednocześnie. Dlatego nasze kominki są energooszczędne i zgodne z zasadami sztuki budowania pieców i ogrzewaczy miejscowych. Ze względu na ten fakt, obudowujemy wkłady kominkowe w dwojaki sposób: w zabudowie ciepłej (akumulacyjnej) lub zimnej (izolacyjnej, krzemieniowo-wapiennej).

Kominki akumulacyjne

Dzięki ciepłym zabudowom, kominek utrzymuje ciepło nawet 12 godzin po skończonym procesie palenia. Jest tak, gdyż wkład kominkowy w tej opcji technologicznej odprowadza spaliny ceramicznym wymiennikiem podłączonym do komina. Całość zaś, obudowana jest nagrzewającą się płytą ceramiczną, która ma wysoką pojemność cieplną i niski opór ciepła. Reasumując takie rozwiązanie pozwala w nagrzanym wkładzie kominkowym spalić mniejszą niż w standardowej zabudowie ilość drewna.W zamian za to, dać dłuższy efekt ogrzewania poprzez promieniowanie płyt zabudowy. Zatem innymi słowy, kominek akumulacyjny podczas palenia zostaje naładowany energetycznie, aby przez kolejne godziny po skończonym procesie palenia oddać przyjemne ciepło do pomieszczeń.
Godnym uwagi jest fakt, iż dedykujemy również zastosowanie automatycznego sterownika, który pozwala na zaoszczędzenie drewna do 30%.
Wystarczy wybrać interesujący nas program intensywności palenia.
Bez wątpienia łącząc automatykę sterowania z ciepłymi zabudowami kominków osiągamy bardzo wysokie sprawności urządzeń przy minimum zaangażowania użytkownika.

Kominki izolacyjne zimne

Możemy wykonać również zabudowę z płyty krzemieniowo-wapiennej, czyli zwykłą formę kominka. Wówczas ciepło utrzymuje się jedynie w momencie spalania drewna w palenisku wkładu kominkowego. Spowodowane jest to tym, że wkład kominkowy jako palenisko, spala materiał którym jest drewno i podłączony jest do komina metalowym systemem odprowadzania spalin, czyli rurami. Metal niewątpliwie nie ma zdolności akumulujących ciepło – szybko się nagrzewa i szybko oddaje energię. Tak więc ogrzewanie w tradycyjnym, zimnym kominku odbywa się przez konwekcyjny ruch powietrza w zabudowie kominkowej wykonanej z izolującej ciepło płyt – krzemieniowo-wapiennych. Dlatego, gdy w wygasającym palenisku wkładu kominkowego nie ma już wysokich temperatur (powyżej 400 stopni C), konwekcja straci na sile i spada gwałtownie temperatura otoczenia. Taki system zabudowy kominkowej jednak sprawdza się doskonale przy okazjonalnym paleniu dla przyjemnej atmosfery.

Galeria