Firma Kominki Zduńskie wykonuje wszelkie realizacje kominków dla Państwa potrzeb także w mieście Łask. Proponujemy zabudowanie wkładu kominkowego w technologii akumulacyjnej, inaczej nazywaną technologią ciepłą lub w izolacyjnej, potocznie zwaną zimną lub tradycyjną. Jesteśmy również firmą z tradycjami zduńskimi.
Godnym uwagi jest fakt, iż w powyższej opcji kominek odprowadza spaliny za pomocą ceramicznych kanałów dymowych. Zatem gorący dym wystudza i odpyla się w nich a ciepło zostaje zgromadzone w masie ceramicznej kanałów dymowych. W kolejnym kroku zostaje ogrzana zabudowa kominka, wykonana w całości z materiałów doskonale magazynujących i przewodzących ciepło.
Reasumując, palisz w kominków raz, a ciepło utrzymuje się w całym domu do 12 godzin!
Dlatego też, rekomendujemy kominek akumulacyjny połączyć z automatycznym systemem palenia. Jest to sterownik, który odpowiada za prowadzenie procesu spalania drewna. W związku z tym pozwala on na zmniejszenie zużycia drewna o ok.30% oraz na najbardziej optymalne wykorzystanie paliwa, czyli drewna. Bez wątpienia automatyzacja procesu palenia spowoduje odczucie dużo wyższego poziomu komfortu, z uwagi na samoczynne dostosowywanie otwarcia przepustnicy doprowadzającej powietrze do komory paleniska. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy musimy ręcznie podczas palenia regulować dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Jeśli tego nie uczynimy, nie uzyskamy optymalnej energii z załadowanej porcji drewna. Złóżmy, że otwieramy ręcznie poręcz przepustnicy maksymalnie: duża dawka powietrza da nam szybkie spalenie drewna i bardzo wysokie temperatury w krótkim czasie. W opozycji do powyższego, jeśli ustawimy spust przepustnicy na minimum to drewno będzie się tlić, powodując brudną szybę oraz brak komfortowej temperatury w otoczeniu.
Konkludując, posiadanie ciepłej zabudowy z elektronicznym systemem spalania to komfort, bezpieczeństwo i optymalne wykorzystanie drewna.
Nasz firma może także wykonać zabudowę z płyt krzemieniowo-wapiennych, czyli tzw. „zimny kominek”. Jest to popularna metoda podłączenia kominka do komina za pomocą metalowej rury i zabudowanie go wyżej wymienioną płytą. Tutaj ciepło utrzymuje się jedynie w szczytowej fazie palenia w palenisku i trwa bardzo krótko. Pod koniec procesu palenia temperatura w sąsiedztwie kominka znacznie spada. Ściany mają konstrukcję izolacyjną, co powoduje że kominek emituje ciepło jedynie przez szybę oraz kratki wywiewne ulokowane w górnej części zabudowy. Jednak to rozwiązanie również możemy połączyć ze sterownikiem automatycznym dla wygody obsługi oraz kontroli temperatury spalin. Taka forma zabudowy często spotyka się z zaspokojeniem potrzeby okazjonalnego palenia przez użytkownika.