Kominki Łódź akumulacyjne

Nasze kominki i wkłady kominkowe w większości zabudowujemy w systemie akumulacyjnym. Oznacza to, że kominki akumulacyjne utrzymują długo ciepło, nawet po skończonym procesie palenia.  Taka zabudowa kominka wykonana jest ze specjalnych materiałów, które nagrzewając się podczas spalania drewna w palenisku, magazynują w sobie ciepło aby oddać je na pomieszczenia w późniejszym czasie. Dzieje się to właśnie wtedy gdy ogień już zgaśnie. Kominek jest w tym przypadku podłączony do komina systemem ceramicznych kanałów dymowych. To one odprowadzają spaliny na zewnątrz. Biorąc pod uwagę powyższy proces, stwierdzić należy że kanały dymowe muszą zostać solidnie naładowane ciepłem, co z kolei przekłada się na długie oddawanie temperatury przez nie w momencie wygaszenia w palenisku. Całość zostaje obudowana przewodzącą ciepło płytą ceramiczną. Godne uwagi jest, że w takiej sytuacji nie musimy dokładać drewna do paleniska. Spowodowane jest to tym, że jak wiemy, nagrzana bryła kominka oddaje nam ciepło nawet gdy się już nie pali. Podsumowując jest to nowoczesny piec kaflowy z piękną wizją ognia. Kominki Łódź.

Kominki Łódź izoloacyjne

Inną natomiast opcją zabudowania wkładu kominkowego, jaką możemy wykonać jest tradycyjna zabudowa zimna z płyty krzemieniowo-wapiennej.

W tym przypadku kominek obudowany jest wyżej wspomnianą płytą izolacyjną a sam wkład podłączony do komina jest za pomocą rury dymowej. W związku z tym ciepło oddawane jest konwekcyjnie, czyli przez kratki wylotowe w zabudowie wydobywa się gorące powietrze. W przeciwieństwie do kominka akumulacyjnego ten rodzaj zabudowy ogrzewa nam pomieszczenie jedynie w momencie spalania drewna w palenisku.

Sprawdź naszą ofertę i podejmij decyzję, który kominek jest dla Ciebie najlepszy. Gwarantujemy satysfakcję w każdym z powyższych przypadków. Dlatego nikt inny jak Ty sam zadecydujesz jaki rodzaj domowego ogniska chcesz mieć w swoim domowym azylu, czyli promieniującą bryłę ciepła a może powiew ogrzanego powietrza?

Zadzwoń do nas a pomożemy podjąć Ci słuszną decyzję! Kominki Łódź.

Sprawdź nasze realizacje w Łodzi i nie tylko. Specjalnie dla Ciebie udostępniamy galerię przykładowych realizacji kominków i wkładów kominkowych z naszego portfolio.

Klienci z Łodzi często decydują się na obie wersje zabudów.

Budujemy:

Kominki Sieradz

Kominki Łask

Kominki Zduńska Wola

Kominki Pabianice

Kominki Bełchatów

kominek lodz
kominek lodz
kominek lodz

Galeria

Wejdź po więcej do naszej galerii…