Kominki Pabianice

Kominki narożne i kominki proste

Wykonujemy kominki w różnych technologiach zabudowy również w mieście Pabianice. Wygląd kominka, a w zasadzie wkładu kominkowego można podzielić na proste, narożne oraz trójszybowe wkłady. Jednak z uwagi na rodzaj zabudowy kominki dzielimy na ciepłe i zimne.  Ponieważ prowadzimy zakład zduński, w naszym wykonaniu najczęstszą formą są kominki ciepłe, akumulacyjne. Czyli takie, w których ciepło utrzymuje się kilka do kilkunastu godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku.

Kominki akumulacyjne (ciepłe)

Wkład kominkowy wówczas podłączony jest do komina za pomocą kanałów ceramicznych, przez które przechodzi dym. W ten sposób zostają one w pełni nagrzane do bardzo wysokich temperatur (200-400 stopni C). To w nich dym zostaje wystudzony i odpylony, tak więc dopiero wtedy wydostaje się na zewnątrz szczelnym kominem. Dzięki temu kominek pełni również rolę ekologiczną.
Podsumowując, gorące kanały dymowe oddają ciepło do zabudowy, wykonanej z płyt ceramicznych.
Całość procesu może trwać nawet 12 godzin. To wszystko zależy od naszego drewna, sposobu palenia i przede wszystkim techniki zabudowy.
Musimy wspomnieć, że kominek akumulacyjny lub pieco-kominek fantastycznie współpracuje z automatycznym sterownikiem, który pełni funkcję regulatora dostarczanego powietrza, co oszczędza drewno oraz zabezpiecza system przed awarią, przegrzaniem lub zapaleniem sadzy w kominie.

A zatem, warto rozważyć te opcje przed decyzją na wybór konkretnego modelu kominka oraz rodzaju jego zamontowania.

Kominki izolacyjne (zimne/tradycyjne)

Kominki Zduńskie wykonują również zabudowy tradycyjne z płyt krzemieniowo-wapiennych. To ten rodzaj zabudowy nazywamy potocznie zimnym, tradycyjnym lub izolacyjnym. Innymi słowy, ta płyta zastąpiła nam izolację ścian za pomocą wełny mineralnej i zabudowy z płyty gips-karton. W przeciwieństwie do “starego” typu zabudowy, Płyta krzemieniowa pozwala na tworzenie jednocześnie izolacji i konstrukcji. Ze względu na swoje właściwości wykorzystujemy ją również do zabezpieczenia ścian i sufitów budynku robiąc kominek także akumulacyjny lub pieco-kominek. W tej technologii obudowania wkładu kominkowego gorący dym odprowadzany jest z komory spalania do komina  poprzez metalowe rury dymowe. Ważnym aspektem jest tutaj, że takie urządzenie grzeje jedynie w momencie palenia się ognia w palenisku. Zwrócić uwagę należy jednak, iż może stanowić doskonałe narzędzie tworzenia domowego klimatu dla okazjonalnego palenia lub jako substytut dla pompy ciepła czy kotła.

A więc kończąc, teraz na pewno zwróciłeś/zwróciłaś uwagę, że wybór kominka dobrze dokonywać w oparciu o wskazówki doświadczonego profesjonalisty, który dobierze odpowiedni model i sposób zabudowy do twoich potrzeb. Co więcej, w naszym przypadku taka porada jest całkowicie darmowa 🙂

Galeria