Kominki Pabianice

Wykonujemy kominki w różnych technologiach zabudowy. Jednak najczęstszą formą są kominki akumulacyjne. Czyli takie, w których ciepło utrzymuje się kilka do kilkunastu godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku.
Wkład kominkowy wówczas podłączony jest do komina za pomocą kanałów ceramicznych, przez które przechodzi dym. W ten sposób zostają one w pełni nagrzane do bardzo wysokich temperatur (200-400 stopni C). Dym zostaje wystudzony i odpylony i dopiero wtedy wydostaje się na zewnątrz szczelnym kominem. Dzięki temu kominek pełni również rolę ekologiczną.
Gorące kanały dymowe oddają ciepło do zabudowy, wykonanej z płyt ceramicznych.
Całość procesu może trwać nawet 12 godzin. Wszystko zależy od naszego drewna, sposobu palenia i przede wszystkim techniki zabudowy.
Kominek akumulacyjny lub pieco-kominek fantastycznie współpracuje z automatycznym sterownikiem, który pełni funkcję regulatora dostarczanego powietrza, oszczędza drewno oraz zabezpiecza system przed awarią, przegrzaniem lub zapaleniem sadzy w kominie.
Kominki Zduńskie wykonują również zabudowy tradycyjne z płyt krzemieniowo-wapiennych. Wówczas takie urządzenie grzeje jedynie w momencie palenia się ognia w palenisku.

Galeria