Kominki Bełchatów

Kominki i wkłady kominkowe 

Budujemy kominki i montujemy wkłady kominkowe oraz kozy wolnostojące w Bełchatowie.

Nasze kominki i paleniska wyposażamy w zabudowy ciepłe, inaczej nazywane akumulacyjnymi.

Są to kominki, które posiadają specjalny system odprowadzania spalin za pomocą ceramicznych kanałów dymowych. Jak wiemy w trakcie palenia w komorze paleniska powstają gorące spaliny. Przechodzą one przez wspominane wcześniej kanały, oddając im prawie całkowicie swoją temperaturę, dodatkowo odpylając dym. A zatem, dzięki temu gorące kształtki ceramiczne wygrzewają komorę zabudowy i płyty ceramiczne, z których w tym przypadku jest zrobiona cała zabudowa kominka.

Reasumując, kiedy proces palenia we wkładzie kominkowym się zakończy, nam pozostaje jeszcze do dyspozycji nawet do 12 godzin ciepła z nagrzanej bryły kominka. Biorąc pod uwagę jeden załadunek drewna (bez dokładania!) to chyba niezły wynik prawda? Tak więc czyni to nasze kominki najtańszym ogrzewaniem na świecie.

Procesem palenia steruje regulator automatyczny, który optymalizuje pracę całego kominka dla potrzeb użytkownika.

Często tego rodzaju kominki wybierają klienci z Bełchatowa

Montaż kominka możemy wykonać również w systemie tradycyjnym, inaczej zwanym izolacyjnym.

Wkład kominkowy montujemy wówczas łącząc go z kominek za pomocą metalowych rur dymowych. W porównaniu do kominka ciepłego zabudowujemy wkład kominkowy płytą nieprzepuszczającą ciepła – krzemieniowo-wapienną.

Zatem w tak zamontowanym kominku odczuwamy ciepło jedynie w trakcie intensywnego palenia w kominku, bez wygrzewania bryły zabudowy. Jest to jak widzimy idealne rozwiązanie dla lubiących klimat ognia przy okazjonalnym paleniu, choć sprawdzi się również przy częstym użytkowaniu. W przeciwieństwie do kominka akumulacyjnego, ten rodzaj montażu kominka będzie po prostu wymagał częstszych nakładów obsługi.

Wybierz z Nami odpowiedni model wkładu kominkowego dla siebie, przedstaw nam swoją wizję a my ją zrealizujemy dokładnie tak, jak sam sobie to wymarzyłeś. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o zabudowę kominka i jego wizualizację.

Zapoznaj się również z naszą ofertą!

Odwiedź naszą siedzibę i zobacz na własne oczy jak może funkcjonować sprawny kominek w Twoim salonie. Razem zrobimy dobrą robotę!

Galeria