Przykładowe Realizacje

Strona główna » Przykładowe Realizacje

Realizacja Łódź

kominek z wykorzystaniem akumulacji

Kominek w 100% akumulacyjny

Montaż Kominka akumulacyjnego

.
Wkład z płaszczem wodnym typu tunel, czyli szyba znajduje się po przeciwnych stronach. Idealnie sprawdza się w centrum pomieszczenia.
Tutaj realizacja w biurze w Łodzi.

Ściany kominka zbudowane w całości z płyt akumulujących ciepło. Wewnątrz zabudowy znajduje się dodatkowo kolektor akumulujący z kształtek ceramicznych.
Kominek akumulacyjny ogrzewa salon wystawowy o powierzchni 70 m2, a do tego pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 123 m2 !!!

Wszystko to ogrzewane płaszczem wodnym z kominka oraz promieniowaniem podczerwonym, czyli najzdrowszym dla człowieka ciepłem.

W pełni polecamy to rozwiązanie!

Ciepło jeszcze do 12h po zakończeniu procesu palenia!!!!

Kominek akumulacyjny z montażem w Łodzi

Kominek akumulacyjny z dużym wkładem 19kW z szybą boczną – doskonale komponuje się z dużą granitową półką i TV. Kominek  z wkładem kominkowym spełniającym dyrektywę Ekoprojekt 2022 montowaliśmy w Łodzi.

Problemem klienta były ciągłe smugi na ścianie i suficie spowodowane przegrzewaniem pomieszczenia.

Analizowaliśmy wkład 14 i 16kW, natomiast biorąc pod uwagę wielkość paleniska wkładu kominkowego oraz ogrzewania pomieszczeń o łącznej powierzchni 180 m2 i zastosowaniu akumulacji zaproponowaliśmy wkład kominkowy 19kW.

Teraz klient cieszy się stałym, równym ciepłem, również po wygaśnięciu ognia w palenisku.

Ilość kW uzyskana w palenisku zależy od wielkości załadunku. W mniejszym kominku nie jesteśmy w stanie włożyć odpowiedniej ilości kg drewna i uzyskać tym samym potrzebnej energii przy jednym załadunku.

Realizacja Łódź

kominek akumulacyjny łódź

Realizacja Wieluń

Kominek z krążkami kumulacyjnymi, z montażem w Wieluniu

Kominek z wykorzystaniem akumulacji z krążków kumulacyjnych. Doskonale sprawdza się w niewielkich gabarytach. 11 kW. Kominek wykonany w Wieluń. Sterownik elektryczny, dzięki któremu szyba jest zawsze czysta, kominek jest niemalże samoobsługowy oraz oszczędności w paliwie sięgają 30%!

Możliwości ulokowania kształtek ceramicznych były niewielkie ze względu na ograniczone miejsce wokół kominka i powstającą nad nim antresolę. Zdecydowaliśmy wspólnie z klientem na zastosowanie krążków akumulacyjnych, dzięki którym ciepło pozostanie w domu zamiast kierować się bezpośrednio do komina i na zewnątrz domu.

Poprzez podłączenie sterownika elektronicznego automatyka sama steruje dopływem powietrza i spalaniem po wybraniu przez nas odpowiedniego programu spalania, komfortowego dla użytkownika. Dzięki temu wkład kominkowy 11kW pobiera 30% mniej drewna dając duże, przyjemne ciepło i zapewnia czystą szybę.

Kominek w technologii akumulacyjnej z montażem w Szadku

Kominek wykonany w technologii akumulacyjnej. Ciepły, duży kominek 19kW z szybą prostą. Do kominka podłączona sterownik elektroniczny, usprawniający pracę kominka oraz oszczędzający drewno do 30%! Stan surowy z przygotowaniem pod półkę kominka.

Klient zdecydował się na niewielką półkę z kamienia naturalnego pod drzwiami kominka. Na zdjęciu widoczna podbudowa pod kamień, na który zdecyduje się w przyszłości klient.

Sterownik elektryczny w kominku 19kW obniża koszty spalanego drewna o 30% w stosunku do tradycyjnego szybra. Brak konieczności regulowania procesem spalania.

Klient, ze względu na obecność dzieci w domu i niewielki salon w stosunku do całej bryły domu podjął słuszną decyzję o zastosowaniu akumulacyjnych kształtek wewnątrz zabudowy, które pozwolą na nie przegrzewanie pomieszczeń i oddanie ciepła w dłuższym czasie.

Ze względów wizualnych wybrał wkład 19kW, który charakteryzuje się dużą, prostokątną i panoramiczną szybą oraz dużym paleniskiem.

Realizacja Szadek


Realizacja Poddębice


Kominek tradycyjny z montażem w Poddębicach

Kominek tradycyjny, z wykorzystaniem orurowania podłączonego bezpośrednio do komina. Pod wkładem kominkowym półka z unikatowego granitu indyjskiego będąca połączeniem praktyczności i estetyki.

Kominek gilotynowy, tj. szyba wkładu podnoszona do góry. poprawia estetykę wizualną.

Zdecydowaliśmy wspólnie z klientem o technologii tradycyjnej, ze względu na sezonową obecność w domku (domek letniskowy).

Wokół zabudowy wykonaliśmy półkę z kamienia naturalnego zabezpieczającą podłogę w najbliższym sąsiedztwie kominka przed ewentualnymi wylotami ciepłego popiołu z wnętrza wkładu podczas załadunków.

Kominek w systemie czystej szyby z montażem Wieluń

Kominki firmy kominkizduńskie.pl zawsze palą się w systemie czystej szyby. Gwarantujemy pełne zadowolenie klienta, estetykę, najnowsze technologie oraz zapewniamy serwis i doradztwo.

Realizacja Wieluń


Realizacja Sieradz


Kominek z szeroką szybą z montażem w Sieradzu

Kominek ciepły z szeroką szybą. Wkład 11kW. Minimalistyczne podejście połączone z surowością cegły naturalnej daje niesamowity efekt. Kominek Sieradz. kominek podłączony do elektronicznego regulatora zapewniającego wysoką sprawność wkładu, jak również spore oszczędności rzędu 30% !

Producent zapewnia duże palenisko przy wkładzie 11kW. Klientowi zależało na panoramicznym wkładzie i ekonomicznym spalaniu, co osiągnęliśmy dzięki akumulacji kominka oraz elektronicznemu sterownikowi.

Klient cieszy się przyjemnym i zdrowym ciepłem w domu oraz czystą szybą.

Jednym z priorytetów było czyste spalanie, intuicyjność obsługi oraz estetyka ognia widoczna przez czystą szybę.